Konec kutnohorské MHD

V srpnu nás čeká ukončení provozu současné podoby městské hromadné dopravy v Kutné Hoře. Ta je součástí nedokonalého systému Středočeské integrované dopravy. Během léta budou zrušeny všechny současné městské i příměstské linky a nahrazeny linkami novými, které jsou součástí Pražské integrované dopravy – veřejné hromadné dopravy, která se již nerozlišuje na městskou či příměstskou.

Jeden tarif, jedna jízdenka, jeden systém. Místo 28 různých linek se v Kutné Hoře setkáte jen s 15 linkami. Dojde tedy k výraznému zjednodušení a zpřehlednění. Celkový počet km však naroste a nabídnou se nové možnosti spojení, ať již s přestupem, tak přímými spoji.

Výrazné zlepšení dopravní obslužnosti nás čeká o víkendu a v brzkých ranních a večerních hodinách. Od polikliniky se k hlavnímu nádraží dostaneme i ve 23:30 a z centra na sídliště během pracovního dne ve 22:30 a v pátek a sobotu ve 23:30. První spoj k poliklinice od hlavního nádraží pojede již ve 4 hodiny ráno. Centrum města bude až do večera obsluhováno každých 30 minut, večer a o víkendu po 60 minutách bez výjimky.

Krajským úřadem zřízená organizace „Integrovaná doprava Středočeského kraje“ (IDSK) již zveřejnila návrhy nových jízdních řádů páteřních linek, na kterých půl roku pracovala dopravní fakulta ČVUT, koordinátor VHD Radim Fedorovič, odbor dopravy města Kutná Hora, a to pod záštitou místostarosty Víta Šnajdra. Tyto dvě linky 801 a 802 nahradí současné linky MHD 11, 12, 13, 14 a 91. Návrhy obsahují překlepy a jiné drobné chyby (např. názvy některých zastávek).

Návrhy těchto páteřních linek naleznete zde:

Upozornění – všechny uvedené návrhy byly platné k dubnu 2021, dnes jsou již schváleny upravené nové jízdní řády.

Mezi další významnou linku patří linka 805 Kutná Hora – Libenice – Kolín. Ta nahrazuje městskou linku 17 a příměstskou F16 (spoje F16 přes Gruntu nahrazuje linka 745):

Zbylé linky na území města Kutná Hora od srpna 2021 (po připomínkování dojde ještě ke změnám):

381: Praha – Čáslav
481: Čáslav – Kutná Hora – Uhlířské Janovice – Soběšín
533: Kutná Hora – Týnec nad Labem – Chlumec nad Cidlinou
705: Poděbrady – Kolín – Kutná Hora – Čáslav
707: Kolín – Nové Dvory
745: Kutná Hora – Grunta – Kolín
782: Kutná Hora – Žehušice – Vrdy
784: Kutná Hora – Horka I – Vrdy
785: Zruč nad Sázavou – Zbraslavice – Kutná Hora
786: Kutná Hora – Červené Janovice – Paběnice
788: Kutná Hora – Červené Janovice – Třebětín
789: Kutná Hora – Čestín – Kácov

Veškeré dotazy je možné směrovat na e-mail vhd@kutnahora.cz.

Schéma integrace PID:

Integrace Kutnohorska